Dagmara Anuszczyk
DataHeroes

Pomaga zamienić suche dane w wartościowe informacje biznesowe. Czyli pracuje jako Analityk Danych. Stworzyła kompleksowy program do zmiany kariery i zdobyciu pracy Analityka Danych - Data Heroes. Pod jej skrzydłami rozwija się już ponad 1 000 osób. Na co dzień edukuje o karierze w obszarze DATA w IT, na swoim Instagramie oraz LinkedIn. Jej pasją jest dzielenie się wiedzą i inspiracja, szczególnie kobiet do postawienie na siebie, walkę o lepszą karierę, m.in w analizie danych. Prywatnie mieszka na malutkiej wiosce i z Mężem, Synkiem i docenia bliskość natury.

Jerzy Biernacki
Miquido

Chief AI Officer w Miquido, aktywnie wspierający klientów w budowaniu innowacyjnych rozwiązań i optymalizacji procesów przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Brał udział w kilkudziesięciu projektach dla znanych firm w Polsce i zagranicą, takich jak: PZU, Play, Aviva, Onkyo czy HelloFresh. Przez wiele lat rozwijał działy R&D i AI w Miquido. Jest również organizatorem webinarów z serii AI Waves o wykorzystywaniu potencjału sztucznej inteligencji w biznesie. Ponadto jest doktorem informatyki, przez wiele lat związanym z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Jan Biłyk
Laurens Coster

Jan Biłyk studiował zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Warszawskim (2007) i IESEG School of Management we Francji. Ukończył również studia z metod ilościowych w Szkole Głównej Handlowej. W 2011 roku założył Laurens Coster, firmę doradczą wdrażającą rozwiązania oparte na danych - obecnie partnera Google Cloud, pracującego dla największych marek w Polsce i Europie. Fan technologii, która pomaga oszczędzić to co najcenniejsze i czego wszyscy mamy tyle samo - czasu.

Marta Czapik
Legalna Marta

Właścicielka marki Legalna Marta, twórca licznych kursów online na temat technologii Microsoft 365. Miłośniczka biegów górskich i sportów ekstremalnych. Od 10 lat pomagam polskim firmom podejmować właściwe decyzje podczas transformacji cyfrowej: od doradztwa w zakresie licencjonowania Microsoft, przez wdrożenie aż po szkolenie użytkowników końcowych. Zostałam dwukrotnie wyróżniona przez Forbes Women jako jedna z „mistrzyń LinkedIn” za publikowanie angażujących treści. Dwukrotnie otrzymałam tytuł Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Microsoft 365 Apps & Services za wykazanie się wyjątkową pozycją lidera w społeczności technicznej. W mojej pracy najbardziej lubię rozwiązywać problemy firm, porządkować struktury plików, budować zespoły i układać procesy biznesowe.

Anna Gąsiorowska
Aribo

Współzałożycielka i prezes Aribo, założycielka Quest Heroes, H2O Scuba Academy oraz Wide Lane. W trakcie swojej kariery zarządzała strategicznymi projektami IT, m.in. w bankowości dla Credit Suisse, oraz uczestniczyła w projektach budowlanych wysokiego ryzyka, takich jak elektrownia jądrowa Olkiluoto 3 w Finlandii. Posiada tytuł Executive MBA uzyskany na Oxford Brookes University oraz Polish Open University. Prywatnie instruktor nurkowania, który kocha dzielić się swoją pasją i wprowadzać innych w podwodny świat. Jako ciekawostka warto wspomnieć, że mieszkała w sześciu krajach.

Magdalena Kączkowska
WM Reply

Od 2007 jestem związana z analityką danych, w tym od 2020 roku z Power Platform, zaczynając od ścieżki BI. No-code i low-code to moim zdaniem najskuteczniejsze rozwiązania dla obecnych potrzeb przedsiębiorstw w zakresie niedoborów IT jak również świetną przestrzenią do rozpoczęcia swojej podróży w IT. Swoją drogę mogę opisać jako od Citizen Developera do Power Platform Developera dzięki praktyce, kursom i samodoskonaleniu zwieńczony zdobyciem certyfikatów MS PL-900, PL-100, PL-300, PL-400. Od końca 2021 członkini #PowerPlatformPolska, a od marca 2023 z Low Code Mastermind Club. Rozwiązania Power Platform przygotowywałam m.in dla branż Automotive/ Healthcare/ Retail/ Education/Business Intelligence /Public /Financial dlatego widzę ich szerokie zastosowanie, a z AI i Copilot jeszcze większe.

Maria Kobryń
Blueshell Legal

Maria Kobryń - radca prawny i partner w kancelarii Blueshell Legal. Zajmuje się doradzaniem klientom biznesowym przy funkcjonowaniu i optymalizacji ich biznesu. Dodatkowo pomaga zakupić nieruchomości za granicą. Jest miłośniczką nowych technologii i wykorzystania ich przy prowadzeniu biznesu.

Konrad Kostrzewa
AutonomyNow

Specjalista uczenia maszynowego i wizji komputerowej. Posiada 8 lat doświadczenia w realizacji projektów wdrożeniowych z wykorzystaniem AI w wielu branżach. Od 2020 roku w ramach Autonomy Now odpowiedzialny za rozwój algorytmów wizji komputerowej w systemach wspomagania kierowców. Konrad Kostrzewa ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań - zarówno na gruncie naukowym, jak i biznesowym. Konrad jest współautorem wielu prac naukowych z zakresu uczenia maszynowego, ekonomii i medycyny.

Jakub Król
Escola

Od kilkunastu lat związany z programowaniem i branżą IT. Head of AI w Escola SA. Dba o wykorzystanie AI w pracy programistów i wdraża narzędzia sztucznej inteligencji w organizacjach. Współautor kursów programowania i AI. Zdobywca nagród związanych z branżą IT. Zawsze chętnie porozmawia o nowinkach technologicznych i doradzi ich efektywne wykorzystanie

Katarzyna Krzywicka
www.krzywicka.pl

Adwokatka, certyfikowana przez Uniwersytet w Maastricht inspektor ochrony danych. Prowadzi kancelarię, platformę z szablonami dokumentów Dimotely oraz tworzy rozwiązania LegalTECH i LegalUX. Na co dzień wspiera prawnie przedsiębiorców m.in. z branży e-commerce, edukacyjnej, IT i kreatywnej w tworzeniu skutecznej i przyjaznej dokumentacji prawnej. Doradza w zakresie wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji zgodnie z prawem w organizacjach i prowadzi szkolenia w tym zakresie. Pokazuje, jak działać nie tylko w sposób bezpieczny, ale także prosty, skuteczny i innowacyjny. Prelegentka na konferencjach biznesowych i szkoleniach, m.in. na Infoshare (maj 2024).

Maciek Myśliwiec
Space Agency

Specjalista w zakresie komunikacji. Dzięki niemal 20-letniemu doświadczeniu w pracy z sektorem technologii oraz światem nauki, dostarcza pełne spektrum usług konsultingowych począwszy od media i public relations, marketingu i social media po science&business relations, projektowanie kursów i badanie rynku. Prowadził zajęcia na uczelniach w całej Polsce, buduje mosty pomiędzy nauką a biznesem, szczególnie w sektorze kosmicznym. Wspiera studentów STEM w ich karierze, znajdując im możliwości współpracy z biznesem, ubiegania się o granty badawcze i budowanie własnych start-upów. Regularnie występuje również jako ekspert w mediach. Pasjonat Kosmosu i technologii, uwielbia wszystko, co lata. Od 30 lat wybiera się w kosmos i wierzy, że wkrótce to się stanie.

Krzysztof Nawelski
Ideiso

Jestem praktykiem w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi oraz innowacji legitymującym się 20 letnim doświadczeniem zawodowym w międzynarodowych korporacjach. W latach 1998 - 2022 pracowałem dla międzynarodowych firm produkcyjnych oraz sektora usług. Posiadam praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i rozwoju osobistego. W obszarze zainteresowań koncentruję się na zrozumieniu rozwoju człowieka, wpływu jego osobowości i świadomości siebie na osiągane przez niego wyniki. Osobistą misję formułuję jako dzielenie się posiadaną wiedzą i doświadczeniem z innymi. Pracowałem z kadrą zarządzającą wszystkich szczebli m.in. w: Santander Consumer Banku, Autoliv, HP, Macopharma oraz Elcoteq.

Tymoteusz Olszewski
Speednet

Na co dzień szkoli w zakresie AI oraz pomaga przedsiębiorstwom budować wewnętrzne programy inkubacyjne i wdrażać własne innowacje na rynek. Współpracuje z akceleratorami, budując dla nich programy bootcampowe, zapewniając startup-om wszystkie niezbędne kompetencje do komercjalizacji biznesu. Spędził wiele lat w polskim oddziale Intela, sprzedając oraz budując procesy sprzedaży i marketingu wokół oprogramowania i sprzętu. Współtworzył tam wewnętrzny program inkubacji dla inżynierów. Jest współzałożycielem Nex AI - venture’a Intelowego, który przyczynił się do rozwoju technologii procesorów obsługujących algorytmy AI. W ciągu ostatnich 9 lat wyspecjalizował się w projektowaniu architektur rozwiązań AI i komercjalizacji Deep Tech-u. Wykładowca warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego.

Kamil Porembiński
Don't Exists

Cześć, nazywam się Kamil Porembiński i zajmuję się Marketing Technology. Od dwudziestu lat pomagam małym i dużym firmom w ulepszaniu ich biznesu, dzięki technologii. Automatyzuję marketing, zwiększam dostarczalności kampanii mailowych oraz dostępności stron internetowych. Prowadzę również szkolenia z cyberbezpieczeństwa oraz sztucznej inteligencji. Poza doradzaniem firmom, napisałem książkę „wydAIniej”, która nauczy Cię jak pracować o połowę szybciej dzięki technologii.

Bartosz Prorok
Blueshell Legal

Bartosz specjalizuje się w prawie umów, prawie własności intelektualnej oraz prawie nowych technologii. Dysponuje doświadczeniem w prowadzeniu sporów na etapie negocjacji oraz w toku postępowania sądowego oraz arbitrażowego. Zajmuje się bieżącym doradztwem kontraktowym w toku realizacji dużych inwestycji infrastrukturalnych. Obsługuje klientów w języku polskim i angielskim.

Aleksandra Przegalińska
Harvard University

Profesorka Akademii Leona Koźminskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym.

Aleksandra Pszczoła-Hennig
Bee Talents

Jest założycielką Bee Talents, innowacyjnej firmy specjalizującej się w rekrutacji specjalistów IT. W sektorze technologicznym działa nieprzerwanie od 2010 roku, rozpoczynając swoją karierę od projektowania aplikacji mobilnych, przez doradztwo strategiczne, aż po budowanie rozpoznawalnej marki w branży rekrutacyjnej. Uhonorowana w raporcie "Strong Women in IT" w 2019 roku oraz aktywna członkini Entrepreneurs' Organization od 2021 roku. Jest również autorką licznych artykułów dotyczących nowoczesnych metod rekrutacji oraz częstym prelegentem na konferencjach branżowych. Bee Talents zdobyło uznanie na arenie międzynarodowej, otrzymując nagrody za innowacyjność w konkursie LinkedIn Talent Awards.

Agnieszka Suchwałko
Qunatup Sp. z o. o.

Agnieszka Suchwałko jest doświadczonym data scientist i przedsiębiorczynią, obecnie pełniącą funkcję COO w Quantup. Dzięki solidnemu doświadczeniu w statystyce obliczeniowej, uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji, współzałożycielka Quantup specjalizuje się w zaawansowanej analizie danych i rozwiązaniach AI. Agnieszka posiada tytuł doktora nauk technicznych. Pod jej kierownictwem Quantup z powodzeniem zrealizował wiele projektów AI, pokazując jej doświadczenie i zaangażowanie w innowacje. Agnieszka jest również orędowniczką etycznej sztucznej inteligencji i promuje różnorodność w technologii, inspirując poprzez swoje przywództwo i wizję.

Paweł Szczyrek
Ideo Force

Paweł Szczyrek - Marketing manager, team leader w agencji Ideo Force, wykładowca akademicki na między innymi Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zarządza marketingiem i tworzy automatyzacje z wykorzystaniem AI.

Wojciech Szymański
Ideo Force

Wojciech Szymański - Prezes Zarządu agencji e-marketingu i e-commerce Ideo Force Sp. z o.o., a także Wiceprezes Zarządu w agencji PR Exacto. Doktor w dyscyplinie: nauki o komunikacji społecznej i mediach. Wykładowca studiów podyplomowych między innymi na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz na Uniwersytecie Łódzkim. Ekspert Questus (CIM) w zakresie Digital Optimisation oraz Digital Customer Experience.

Krzysztof Wojewodzic
Escola

dr Krzysztof Wojewodzic – naukowiec i przedsiębiorca. Kierownik naukowy 3 projektów w NCBR, na łączną kwotę 26 mln zł. Autor bestsellerowych kursów online nt. Strategii oraz Mobile. Prowadzi podcast „Escola Mobile” oraz “My AI”. Wykłada przedmioty związane z pozyskiwaniem funduszy od VC oraz strategii w IT na Koźmińskim oraz WAB. Jest liderem grupy MyEO Education, która zrzesza 250 przedsiębiorców EdTech o przychodach > 1 mln $. Prezes Escola S.A. – 10. najszybciej rozwijającej się spółki IT wg. Deloitte Fast 50.

Krystian Wydro
Niezależny ekspert

AI Evangelist, Innovation Manager i Design Team Leader, posiada 20 lat doświadczenia w branży reklamowej. Specjalizuje się w wdrażaniu projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję, optymalizację procesów oraz zarządzanie zmianą. Tworzy i prowadzi szkolenia z wykorzystania AI w kreacji dla min. Campus AI, RASP. Należy do grupy roboczej IAB AI oraz Rady Programowej DIMAQ AI.

Julia Zdobylak
Performics (Publicis Groupe)

Pasjonatka digital marketingu z doświadczeniem w wystąpieniach publicznych. Specjalizuje się w zastosowaniu sztucznej inteligencji w strategiach SEM. Jej kampanie reklamowe Google Ads i Microsoft Ads zdobyły prestiżowe nagrody w konkursach Effie Awards Poland, Golden Arrow oraz Global Search Awards. Dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia oraz występując podczas konferencji IAB How To, DIMAQ Voice, Forum IAB czy TEDx. Aktywnie uczestniczy w pracach grup roboczych SEM i AI przy IAB Polska. W wolnym czasie oddaje się podróżom do świata animacji, gdzie rzeczy niemożliwe stają się rzeczywistością.

Mariusz Zyśk
Laurens Coster

Mariusz Zyśk to lider i specjalista w zakresie inżynierii i architektury danych. Od 2016 roku pełni rolę CTO firmy Laurens Coster, gdzie wykorzystuje swoje doświadczenie do budowania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych zorientowanych na wykorzystanie potencjału danych, w szczególności rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję. Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej, a wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach takich jak Fast White Cat S.A. i Mok Yok IT.

Szczegóły wkrótce

W tym roku wspierają nas

Partnerzy